مقالات

برنامه Parallels ویندوز ۱۱ را به کامپیوترهای مک می‌آورد

کاربران کامپیوتر‌ مک به‌زودی خواهد توانست با استفاده از نرم‌افزار Parallels Desktop، از ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۱ و برنامه‌های آن بهره‌مند شوند.

اپل با معرفی کامپیوترهای مک مجهز به پردازنده‌‌ی M1، دوره‌ی جدیدی برای مک‌های خود به ‌وجود آورد. غول فناوری کوپرتینو پس از سال‌ها همکاری، معماری x86 و پردازنده‌های اینتل را کنار گذاشته است و از دستورالعمل‌های پایه‌ی آرم برای طراحی و ساخت پردازنده‌ی اختصاصی بهره می‌گیرد.

کامپیوترهای مک دارای پردازنده‌ی M1 می‌توانند برنامه‌های مبتنی بر اینتل را با استفاده از شبیه‌ساز روزتا ۲ اجرا کنند؛ اما کاربران این کامپیوتر‌ها که برای برخی از نرم‌افزارهای خاص به ویندوز احتیاج دارند، دیگر قادر به اجرای آن به‌صورت بوت کمپ (Boot Camp) نیستند. از سوی دیگر، جدیدترین دستاورد ردموندی‌‌ها در حوزه نرم‌افزار، یعنی ویندوز ۱۱ نیز برای اجرا به تراشه‌ای به نام TPM احتیاج دارد و این پیش‌نیاز منجر می‌شود که حتی کامپیوترهای مک مجهز به تراشه‌ی اینتل از اجرای ویندوز ۱۱ عاجز باشند. حال شرکت نرم‌افزاری Parallels اعلام کرده است که نرم‌افزار شبیه‌ساز این شرکت به‌زودی مک‌های مجهز به پردازنده‌ی M1 و اینتل را قادر به اجرای مجازی ویندوز ۱۱ خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *